Telefon
WhatsApp
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Aysan Eczanesi

06 Aralık 2020, 21:55
Aysan Eczanesi

Eczane Tabela belirli standartlar ile sabitlenmiştir. Bunun başlıca sebepleri arasında, eczaneler arsında oluşabilecek haksız rekabeti önlemek, oluşabilecek görüntü kirliliğine engel olmak sayılabilir. Ayrıca bu sayede hastaların eczaneye ulaşımı kolaylaşır. Eczane tabelalarının Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesine göre hazırlanması kanunen mecburi hale getirilmiştir.

Eczane Tabela Özellikleri
Taşıyıcı yapı da demir profil malzeme kullanılması gerekir. Taşıyıcı yapı ve ara profiller yönetmeliğe uygun şekilde yapılmalıdır. Tabela içine su girişi engellenecek şekilde yapılmalıdır. Profillerin paslanmasını engellemek için antipas ile boyanması gerekir. Gofrajlı alüminyum ile kapatılan tabelanın arka yüzeyi 0,50 mm et kalınlığında olmalı, kasası alüminyumdan oluşmalıdır. Eczane tabelası boyutları kanunda belirtildiği ölçüde olmalıdır. Kanunda belirtilen ölçülerde olması gereken Eczane tabelası boyutları eczanenin bulunduğu yere ve ortama göre kanunda belirtilen maksimum minimum ölçüler arasında yapılır.

Tabelada kullanılacak renkler kırmızı ve beyaz ile sınırlandırılmıştır. Boyamadan önce kromatlama ve alodine işlemi yapılmalıdır. Var ise kaynak artıkları zımparalanmalı,  bu işlemden sonra astarlama yapılmalıdır. Eczane yazısının kırmızı pleksi vakum yapılması uygun görülmüştür. Tabelalarda sadece eczane yazısının ışıklandırılması mecburi kılınmıştır. Yani eczanenin isminin olduğu kısım ışıksız olmak zorundadır. Eczane tabelası eczanenin en az bir cephesinden görünebilir olmalı eczane tabelasının alt zeminin ışıklı ya da ışıksız olması eczacının isteğine bırakılmıştır. En az iki cephesinden kolaylıkla görülebilecek şekilde E logolu ışıklı tabela konulmalıdır.

'Markalaşmak Akıl İşidir' Markanızı Hedeflediğiniz müşteri kitlesine, doğru mecralar ve en şık tasarımlarla duyuralım istermisiniz ?

  • 0 (256) 313 46 40

  • 0 (532) 651 46 40

  • info@whitereklam.com.tr

  • Yeni Mahalle 152 Sokak No:28 Nazilli - AYDIN / TÜRKİYE

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı